Laptopy poleasingowe Kraków

Laptopy poleasingowe Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dragon Age 2 to kontynuacja bardzo dobrze przyjętego Dragon Age, który był spełnieniem marzeń każdego fana serii Baldur’s Gate ze względu na „duchowe podobieństwo” obu produkcji. Dwójka natomiast w znacznym stopniu odchodzi od rozwiązań zastosowanych w części pierwszej przez co stała się obiektem dość sporej krytyki. Nowe dziecko Bioware przypomina teraz bardziej Mass Effect 2 niż Baldur’s Gate, co moim zdaniem jest krokiem w bardzo słusznym kierunku.

Nie jestem wielkim specjalistą, jeżeli chodzi o gry RPG i nie będę tego ukrywał. Z jednej strony fascynują mnie tego typu produkcje ze względu na swoją obszerność i ogrom możliwości a z drugiej trochę przytłaczają z tego samego względu. Dla mnie gra to przede wszystkim przyjemność a nie konieczność wertowania Internetu w poszukiwaniu tajnych receptur do danej produkcji i ukrytych bonusów. Na szczęście DA2 znalazło receptę, która pozwala połączyć obszerność z przystępnością.laptopy poleasingowe Kraków

W DA2 pokierujemy losami Hanke, który tym razem przemawia do nas ludzkim głosem, tak jak i reszta bohaterów tej produkcji. To, kim chcemy być w tej grze zależy tylko i wyłącznie od nas, Dostępne są trzy klasy i dwie płcie. Zależnie od tego, którą wersję wybierzemy scenki przerywnikowe podczas zabawy będą się odrobinę różniły. Rozpoczynając wcielasz się w postać, która zmuszona została do opuszczenia swojego miasta ze względu na przeprowadzony nań atak. Wraz z całą rodziną uciekasz do miasta Kirkwall zamieszkałego przez ludzi, krasnoludy, elfy oraz kilka innych ras, aby później stać się jego bohaterem, co zresztą wiadome jest od samego początku, ponieważ fabuła prezentowana jest w formie wspomnień jednego ze współtowarzyszy twojej wyprawy.

Początkowo historia przedstawiona w grze może trochę nudzić. Rozpoczynamy dużo wątków, ale niestety żaden z nich nie jest doprowadzony do końca. Na szczęście w późniejszej części zabawy całość staje się bardziej przejrzysta, a co najważniejsze powoli łączy się w całość. Tak jak w części pierwszej tak i tutaj to jak potoczy się nasza opowieść zależne jest w znacznym stopniu od decyzji, które podejmujemy. I tutaj pojawia się pierwsza poważna zmiana. System przeprowadzania dialogów został znacznie uproszczony i jest teraz zdecydowanie bardziej przyjemny w obsłudze. Zamiast całych zdań mamy pokazany kontekst i ton naszej wypowiedzi, co pozwala na szybkie podejmowanie decyzji. W jedynce strasznie irytowała mnie konieczność czytania i analizowania pod względem kontekstu długich wypowiedzi naszego bohatera.

Do wyboru tak jak już wcześniej wspominałem mamy trzy klasy. Wojownika, maga, oraz łotrzyka pierwszych dwóch pozycji chyba nie muszę nikomu opisywać. Łotrzyk natomiast to postać specjalizująca się w atakach na odległość (łuk, kusza) i kradzieży, która przydaje się do otwierania zamkniętych zamków. Co ważne wszystkie z nich zostały teraz dużo lepiej zbalansowane. W części pierwszej poważnym błędem była olbrzymia przewaga maga nad innymi typami teraz ten problem nie istnieje. Mój Hawke to oczywiście mężczyzna mag. Podjąłem taką decyzję, aby moc atakować przeciwników na odległość.

Starsze artykuły: